HostBurada.Net - Ankara Web Tasarım - Alan Adı Bayiliği - Müşteri Paneli

Hizmet Sozlesmesi

Web Sunucu Ve Tasarım Sözleşmesi

Madde 1 - TARAFLAR

Bir tarafta Hostburada ile diğer taraftan ............................................................................................. adresinde mukim .......................................................................... (Kısaca MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılmıştır.

Madde 2 - KONU

İşbu sözleşme MÜŞTERİ'nin iletişim, tanıtım, reklam ve benzeri hizmetleri yürütebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu internet yazılımlarının Hostburada tarafından hazırlanması ve yayımlanması hizmetini kapsamaktadır.

Madde 3 - MÜŞTERİ'NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1) MÜŞTERİ, web tabanlı yazılımların düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli resim ve yazı bazlı dökümanları kendisi tedarik etmekle yükümlüdür. MÜŞTERİ'nin gerekli dökümanları zamanında vermemesinden kaynaklanan gecikmelerden Hostburada sorumlu tutulamaz. İlk yayımda yerleştirlen genel içerik dışındaki yazı ve resim girişleri müşteri tarafından yapılacaktır.


3.2) MÜŞTERİ, Hostburada tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin telif hakkının Hostburada'e ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder.


3.3) MÜŞTERİ, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, Hostburada'ın hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.


3.4) MÜŞTERİ, web sitesi güncelleme şifrelerini istediği zaman teslim alabilecektir. Güncelleme şifreleri teslim edilmesinden itibaren bu şifrelerin üçünü kişilerin eline geçmesinden ve buna bağlı olarak ortaya çıkacak sorunlardan Hostburada sorumlu tutulamaz. Kullanıcıların veritabanında yol açtığı hatalardan veya hack girişimleri sonucu oluşan veri kayıpları ve diğer sorunlardan Hostburada sorumlu tutulamaz


3.5) MÜŞTERİ yapım aşamasında üzerinde çalışılan tasarımı bütün olarak değiştirme talebinde bulunduğunda, sözleşme tutarının %20'i kadar fark ödeyeceğini kabul eder.


Madde 4 - Hostburada'IN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1) Hostburada, MÜŞTERİ'nin tanıtım ve reklam için ihtiyaç duyduğu yazılımları (web tasarımı) hazırlamakla ve sözleşme geçerlilik süresince yayımlamakla yükümlüdür. Hostburada site yayımını yüksek hız ve kalitedeki serverlerde yapacağını taahhüt eder.


4.2) Hostburada, MÜŞTERİ'ye sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek hataları ve sorunları 24 saat içerisinde düzeltmekle yükümlüdür. Veritabanı kodlarındaki ve animasyonlardaki düzeltmeler 7 gün içinde yapılacaktır. Hatalardan kaynaklı düzeltmeler için ücret talep edilmeyecektir.


4.3) Hostburada, MÜŞTERİ tarafından talep edilen ek tasarım (tasarım ve veritabanı kodlarında değişikliği gerektiren düzeltmeler ve sayfa eklemeler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme entegre edeceğini beyan eder.


4.4) Web sitesinin taslak yayımı 30 gün, bitmiş (animasyon veya database) yayımı 60 gün içinde yapılacaktır.


4.5) Hostburada sözleşme geçerliliğini koruduğu sürece sitenin arama motorlarındaki pozisyonunu izleyecektir. Arama motorlarının kriterlerindeki değişimler ve gelişmeler siteye yansıtılacaktır.


4.6) Hostburada, MÜŞTERİ tarafından talep edilmesi durumunda bütün şifreleri teslim edecektir.


4.7) Hostburada, bu sözleşme çerçevesinde satın alınan alan adının MÜŞTERİ'ye ait olduğunu kabul eder.


4.8) Hostburada, herhangi bir sorun nedeniyle sitenin çökmesi durumunda web sitesini ilk formatında yeniden yayıma sokacak, bunun için herhangi bir ücret talep etmeyecektir.


Madde 5 - HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ

5.1) İşbu sözleşme ile taahhüt edilen hizmetin süresi 1(bir) yıl olarak belirlenmiştir, sözleşme bitiminden sonraki her yıl alan adı yenileme masrafları için 25 $ +KDV, hosting yenileme için ......................+KDV ücret Hostburada tarafından MÜŞTERİ'ye faturalandırılacaktır. Destek hizmetinin devamının istenmesi durumunda 100 $ +KDV ek ücret faturalandırılacaktır.


5.2) Hizmet bedeli 1(bir) yıllık ......................... TL + KDV olarak belirlenmiştir.


5.3) Hizmet bedeli'nin 1/2 si iş başlangıcında, kalan 1/2'si ilk ödemeden 30 gün sonra MÜŞTERİ tarafından Hostburada'a ödenecektir


5.4) Ödemelerin yapılmaması durumunda, Hostburada taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak veya iptal etmek hakkına sahiptir.


5.5) Sözleşmenin konu yapıldığı alan adı ......................................................'dur.